AVX Corporation 04025C182JAT2A
04025C182JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04025C182JAT2A
Brief Description
CAP CER 1800PF 50V X7R 0402
Datasheet Download
04025C182JAT2A.pdf
Availability of 04025C182JAT2A
QUANTITY
04025C182JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025C182JAT2A
Internal Part NumberEIS-04025C182JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025C182JAT2A
Related Links04025C1, 04025C182JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025C182JAT2A Details Description
Related parts for 04025C182JAT2A
IC RX FM/WB RAD RDS/RBDS 20UQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
LED CBI BI-LEVEL T/H datasheet.pdf
TAPE VHB ACRYLIC FOAM 12X12" datasheet.pdf
LABEL 5X3" RED ON WHITE 500/PK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS CABLE SKT datasheet.pdf
STD BATTERY-BACKED MEMORY CARD datasheet.pdf
CTV 6C 6#22D PIN PLUG datasheet.pdf
330UF 16V 8X10 datasheet.pdf