AVX Corporation 04025U200JAT2A
04025U200JAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04025U200JAT2A
Brief Description
CAP CER 20PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025U200JAT2A.pdf
Availability of 04025U200JAT2A
QUANTITY
04025U200JAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025U200JAT2A
Internal Part NumberEIS-04025U200JAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025U200JAT2A
Related Links04025U2, 04025U200JAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025U200JAT2A Details Description
Related parts for 04025U200JAT2A
SWITCH PUSH DPST 10A 125V datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 100POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 6.65 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
DIN-POWER FIXING BRACKET BL20 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT datasheet.pdf
RES 5.6M OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf