AVX Corporation 04025U3R0CAT2A
04025U3R0CAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04025U3R0CAT2A
Brief Description
CAP CER 3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025U3R0CAT2A.pdf
Availability of 04025U3R0CAT2A
QUANTITY
04025U3R0CAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025U3R0CAT2A
Internal Part NumberEIS-04025U3R0CAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025U3R0CAT2A
Related Links04025U3, 04025U3R0CAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025U3R0CAT2A Details Description
Related parts for 04025U3R0CAT2A
JUMPER-H2788TR/C2065W/H2788TR12" datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 3MM VERT TIN datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 20BIT 56TVSOP datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
COVERPLATE L16-20R SNGL FLIP LID datasheet.pdf
CUT&POLISH UNITIZED WHEEL 7A MED datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BS II DUAL RA datasheet.pdf
1.7-3.6V 1MHZ IND TMP 8-PDIP datasheet.pdf