AVX Corporation 04025U3R3DAT2A
04025U3R3DAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04025U3R3DAT2A
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025U3R3DAT2A.pdf
Availability of 04025U3R3DAT2A
QUANTITY
04025U3R3DAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025U3R3DAT2A
Internal Part NumberEIS-04025U3R3DAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025U3R3DAT2A
Related Links04025U3, 04025U3R3DAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025U3R3DAT2A Details Description
Related parts for 04025U3R3DAT2A
RES 680 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 7.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
50W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
INSERT FEMALE 15POS CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125" datasheet.pdf