AVX Corporation 04025U6R2BAT2A
04025U6R2BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04025U6R2BAT2A
Brief Description
CAP CER 6.2PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025U6R2BAT2A.pdf
Availability of 04025U6R2BAT2A
QUANTITY
04025U6R2BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025U6R2BAT2A
Internal Part NumberEIS-04025U6R2BAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025U6R2BAT2A
Related Links04025U6, 04025U6R2BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025U6R2BAT2A Details Description
Related parts for 04025U6R2BAT2A
IC EEPROM 64KBIT 20MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
MARKER CARDS TERM BLOCK WHITE datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 6V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
TI50532PTFUSEDOUTPUT datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
RES 1M OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf