API Delevan 0402R-23NK
0402R-23NK picture photo
Mfg. Part Number
0402R-23NK
Brief Description
FIXED IND 23NH 400MA 300 MOHM
Datasheet Download
0402R-23NK.pdf
Availability of 0402R-23NK
QUANTITY
0402R-23NK Order Process
Ship out your order
Specifications of 0402R-23NK
Internal Part NumberEIS-0402R-23NK
Material - CoreCeramic
Inductance23nH
Tolerance±10%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.72GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0402R-23NK
Related Links0402R, 0402R-23NK Datasheet, API Delevan Distributor
0402R-23NK Details Description
Related parts for 0402R-23NK
IC VREF SERIES 1.2V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 56.2OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES MO 1W 3.3 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN SOCKET 12POS REAR/SCREW MNT datasheet.pdf