API Delevan 0402R-24NJ
0402R-24NJ picture photo
Mfg. Part Number
0402R-24NJ
Brief Description
FIXED IND 24NH 400MA 300 MOHM
Datasheet Download
0402R-24NJ.pdf
Availability of 0402R-24NJ
QUANTITY
0402R-24NJ Order Process
Ship out your order
Specifications of 0402R-24NJ
Internal Part NumberEIS-0402R-24NJ
Material - CoreCeramic
Inductance24nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq25 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.7GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0402R-24NJ
Related Links0402R, 0402R-24NJ Datasheet, API Delevan Distributor
0402R-24NJ Details Description
Related parts for 0402R-24NJ
IC FPGA 532 I/O 780FBGA datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 4A DO201AD datasheet.pdf
35+35 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
IC CLK BUFF 1:10 250MHZ 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 370MA 2.55 OHM datasheet.pdf
DSUB 15PIN HSG CRIMP datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
26500 32C 26#20 6#12 PIN RECP datasheet.pdf
4700UF 6,3V 12,5X20 datasheet.pdf