API Delevan 0402R-27NK
0402R-27NK picture photo
Mfg. Part Number
0402R-27NK
Brief Description
FIXED IND 27NH 400MA 300 MOHM
Datasheet Download
0402R-27NK.pdf
Availability of 0402R-27NK
QUANTITY
0402R-27NK Order Process
Ship out your order
Specifications of 0402R-27NK
Internal Part NumberEIS-0402R-27NK
Material - CoreCeramic
Inductance27nH
Tolerance±10%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.48GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0402R-27NK
Related Links0402R, 0402R-27NK Datasheet, API Delevan Distributor
0402R-27NK Details Description
Related parts for 0402R-27NK
IC FLASH 1MBIT 75MHZ 8WSON datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
WIREWAY 90 DEG INSIDE OPENG 8X8" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 388K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 53POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
ROUND SPACER M3.5 NYLON 3/4" datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf