API Delevan 0402R-33NJ
0402R-33NJ picture photo
Mfg. Part Number
0402R-33NJ
Brief Description
FIXED IND 33NH 400MA 350 MOHM
Datasheet Download
0402R-33NJ.pdf
Availability of 0402R-33NJ
QUANTITY
0402R-33NJ Order Process
Ship out your order
Specifications of 0402R-33NJ
Internal Part NumberEIS-0402R-33NJ
Material - CoreCeramic
Inductance33nH
Tolerance±5%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)350 mOhm Max
Q @ Freq24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant2.35GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0402R-33NJ
Related Links0402R, 0402R-33NJ Datasheet, API Delevan Distributor
0402R-33NJ Details Description
Related parts for 0402R-33NJ
RES 7.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
FUSE 125A 1250V 1/110 AR CU datasheet.pdf
SW SIDE ROTARY SPDT ENCLOSE 120V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.8V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN SMP PLUG STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
FRONT GUARD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf