API Delevan 0402R-3N6K
0402R-3N6K picture photo
Mfg. Part Number
0402R-3N6K
Brief Description
FIXED IND 3.6NH 840MA 66 MOHM
Datasheet Download
0402R-3N6K.pdf
Availability of 0402R-3N6K
QUANTITY
0402R-3N6K Order Process
Ship out your order
Specifications of 0402R-3N6K
Internal Part NumberEIS-0402R-3N6K
Material - CoreCeramic
Inductance3.6nH
Tolerance±10%
Current Rating840mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)66 mOhm Max
Q @ Freq19 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant6.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0402R-3N6K
Related Links0402R, 0402R-3N6K Datasheet, API Delevan Distributor
0402R-3N6K Details Description
Related parts for 0402R-3N6K
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28DIP datasheet.pdf
CONN FFC VERT 10POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW TO236AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TRANSDUCER AC 4-20MA OUT 3 PHASE datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
LED SUPP CC BUCK 32V 350MA 7SIP datasheet.pdf
RES 45 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf