API Delevan 0402R-6N2K
0402R-6N2K picture photo
Mfg. Part Number
0402R-6N2K
Brief Description
FIXED IND 6.2NH 760MA 83 MOHM
Datasheet Download
0402R-6N2K.pdf
Availability of 0402R-6N2K
QUANTITY
0402R-6N2K Order Process
Ship out your order
Specifications of 0402R-6N2K
Internal Part NumberEIS-0402R-6N2K
Material - CoreCeramic
Inductance6.2nH
Tolerance±10%
Current Rating760mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)83 mOhm Max
Q @ Freq20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.8GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0402R-6N2K
Related Links0402R, 0402R-6N2K Datasheet, API Delevan Distributor
0402R-6N2K Details Description
Related parts for 0402R-6N2K
IC VOLT DETECTOR 2.3V SOT143-4 datasheet.pdf
78K0 MINICUBE SER ON CHIP DEBUG datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
IC EQUALIZER CABLE 16-LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MODULAR DBL DOOR ENCL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS STRGHT SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE PIN datasheet.pdf