Littelfuse 048103.5HXLP
048103.5HXLP picture photo
Mfg. Part Number
048103.5HXLP
Brief Description
FUSE 3.5A 125V ALARM IND NORM
Datasheet Download
048103.5HXLP.pdf
Availability of 048103.5HXLP
QUANTITY
048103.5HXLP Order Process
Ship out your order
Specifications of 048103.5HXLP
Internal Part NumberEIS-048103.5HXLP
Fuse TypeNormal Blow
Voltage - Rated125VAC, 125VDC
Current3.5A
Package / CaseAlarm Indicator
Size / Dimension0.665" L x 0.228" W x 0.772" H (16.90mm x 5.80mm x 19.60mm)
Mounting TypeHolder
ColorBlue, White
Operating Temperature-55°C ~ 90°C
Melting I²t10.5
DC Cold Resistance0.042 Ohm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)048103.5HXLP
Related Links048103, 048103.5HXLP Datasheet, Littelfuse Distributor
048103.5HXLP Details Description
Related parts for 048103.5HXLP
TRANS NPN 30V 0.1A SOT-23 datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 1KV X7R 1808 datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 10AWG RED 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
SZR SOCKETTRACK MNTING SOCKET datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PIN datasheet.pdf