Littelfuse 04820013ZXB
04820013ZXB picture photo
Mfg. Part Number
04820013ZXB
Brief Description
FUSE HOLDER BLADE 125V 15A PCB
Datasheet Download
04820013ZXB.pdf
Availability of 04820013ZXB
QUANTITY
04820013ZXB Order Process
Ship out your order
Specifications of 04820013ZXB
Internal Part NumberEIS-04820013ZXB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Fuse Size0.665" L x 0.315" W x 0.772" H (16.9mm x 8mm x 19.6mm)
Number of Circuits13
Voltage125V
Current Rating15A
Mounting TypePCB
OrientationVertical
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04820013ZXB
Related Links04820, 04820013ZXB Datasheet, Littelfuse Distributor
04820013ZXB Details Description
Related parts for 04820013ZXB
IC OPAMP GP TO8 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
TRIMMER 2K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.65KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DESFIRE EV1 2K EEPROM PLLMC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 3POS 3.5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3 OHM 1% 300W datasheet.pdf