Vishay/Dale 04M3002JF
04M3002JF picture photo
Mfg. Part Number
04M3002JF
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERM NTC 30K OHM 5% 30 AWG RAD
Datasheet Download
04M3002JF.pdf
Availability of 04M3002JF
QUANTITY
04M3002JF Order Process
Ship out your order
Specifications of 04M3002JF
Internal Part NumberEIS-04M3002JF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesM
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C30k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-
Power - Max-
Length - Lead Wire1.42" (36.00mm)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04M3002JF
Related Links04M3, 04M3002JF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
04M3002JF Details Description
Related parts for 04M3002JF
CONN HEADER VERT 34POS .100 GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
6X4 DUAL DOWNSPOUT WITH 4X4 EXIT datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 18POS datasheet.pdf