Vishay/Dale 04M3302JF
04M3302JF picture photo
Mfg. Part Number
04M3302JF
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERM NTC 33K OHM 5% 30 AWG RAD
Datasheet Download
04M3302JF.pdf
Availability of 04M3302JF
QUANTITY
04M3302JF Order Process
Ship out your order
Specifications of 04M3302JF
Internal Part NumberEIS-04M3302JF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesM
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C33k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-
Power - Max-
Length - Lead Wire1.42" (36.00mm)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04M3302JF
Related Links04M3, 04M3302JF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
04M3302JF Details Description
Related parts for 04M3302JF
CONN CAP SEAL SIZE28 METAL CHAIN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.075V SC-70-3 datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP FOR BNC/TNC PLUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 220 OHM 1608 datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf
LED COB WHT 13.5MM 3500K 80CRI datasheet.pdf