AVX Corporation 05041A181JHT6A
05041A181JHT6A picture photo
Mfg. Part Number
05041A181JHT6A
Brief Description
CAP CER 180PF 100V NP0 0504
Datasheet Download
05041A181JHT6A.pdf
Availability of 05041A181JHT6A
QUANTITY
05041A181JHT6A Order Process
Ship out your order
Specifications of 05041A181JHT6A
Internal Part NumberEIS-05041A181JHT6A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package418
Series-
PackagingTray - Waffle
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBypass, Decoupling
Ratings-
Package / Case0504 (1210 Metric)
Size / Dimension0.050" L x 0.040" W (1.27mm x 1.02mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.040" (1.02mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)05041A181JHT6A
Related Links05041A1, 05041A181JHT6A Datasheet, AVX Corporation Distributor
05041A181JHT6A Details Description
Related parts for 05041A181JHT6A
IC REG LDO 4V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 0.1A QC TERM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT PIN datasheet.pdf
SERIAL PORT ADAPTER datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X6S 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 150V 1A SMA datasheet.pdf
SPEAKER W/CLASS D AMP datasheet.pdf
RES SMD 4.22 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf