Parlex Corp. 050R22-76B
050R22-76B picture photo
Mfg. Part Number
050R22-76B
Brief Description
CABLE FLAT FLEX 22POS 0.5MM 3"
Datasheet Download
050R22-76B.pdf
Availability of 050R22-76B
QUANTITY
050R22-76B Order Process
Ship out your order
Specifications of 050R22-76B
Internal Part NumberEIS-050R22-76B
Cable TypeFFC
Number of Conductors22
Pitch0.020" (0.50mm)
Length3.00" (76.20mm)
Length - Exposed Ends0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)050R22-76B
Related Links050R2, 050R22-76B Datasheet, Parlex Corp. Distributor
050R22-76B Details Description
Related parts for 050R22-76B
FERRULE NON INS 8AWG 19/32" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 3W DO41 datasheet.pdf
CAP MICA 250PF 2% 300V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1KV 1.3A TO277 datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 4.7 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 16 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf