NMB Technologies Corp. 06025SA-12Q-AA-00
06025SA-12Q-AA-00 picture photo
Mfg. Part Number
06025SA-12Q-AA-00
Brief Description
FAN 12VDC 60X25MM 2WR
Datasheet Download
06025SA-12Q-AA-00.pdf
Availability of 06025SA-12Q-AA-00
QUANTITY
06025SA-12Q-AA-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 06025SA-12Q-AA-00
Internal Part NumberEIS-06025SA-12Q-AA-00
Series2410SB
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 25mm W
Fan TypeTubeaxial
Features-
RPM-
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating-
Voltage Range6 ~ 13.8VDC
Life Expectancy100000 hrs @ 25°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06025SA-12Q-AA-00
Related Links06025SA-, 06025SA-12Q-AA-00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
06025SA-12Q-AA-00 Details Description
Related parts for 06025SA-12Q-AA-00
ICL 16 OHM 20% 2.9A 11.51MM datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 4096X18 32PLCC datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC BLU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 180POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
BG MBB FOIL 4MIL 16X18" 100EA/PK datasheet.pdf
HEATSINK 45X40X9.5MM XCUT T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 2KV RADIAL datasheet.pdf