NMB Technologies Corp. 06025SA-12Q-EL-00
06025SA-12Q-EL-00 picture photo
Mfg. Part Number
06025SA-12Q-EL-00
Brief Description
FAN 12VDC 60X25MM 3WR
Datasheet Download
06025SA-12Q-EL-00.pdf
Availability of 06025SA-12Q-EL-00
QUANTITY
06025SA-12Q-EL-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of 06025SA-12Q-EL-00
Internal Part NumberEIS-06025SA-12Q-EL-00
Series2410SB
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 60mm L x 60mm H x 25mm W
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
RPM-
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Weight0.001 KG
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Current Rating-
Voltage Range6 ~ 13.8VDC
Life Expectancy100000 hrs @ 25°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06025SA-12Q-EL-00
Related Links06025SA-, 06025SA-12Q-EL-00 Datasheet, NMB Technologies Corp. Distributor
06025SA-12Q-EL-00 Details Description
Related parts for 06025SA-12Q-EL-00
RES SMD 18.7K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PROBE TEMP 6" GENERAL PURP datasheet.pdf
RES SMD 2.21 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
BUZZ VAC 2.9KHZ CLICK datasheet.pdf
MARKER CARRIER datasheet.pdf
FAN AXIAL 80.5X32MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
PLUG W/ A CODED 1.5 M USB3-A COR datasheet.pdf
CAP POLY 220UF 20% 35V T/H datasheet.pdf