Murata Electronics North America 0603-10P-50V
0603-10P-50V picture photo
Mfg. Part Number
0603-10P-50V
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
0603-10P-50V.pdf
Availability of 0603-10P-50V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
0603-10P-50V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603-10P-50V
Internal Part NumberEIS-0603-10P-50V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship 0603-10P-50V today.
Series0603-10
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type0603-10P
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-0603-10P-50V
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related Links0603-1, 0603-10P-50V Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
0603-10P-50V Details Description
Related parts for 0603-10P-50V
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
BIT TORX TR T20S 1.97" datasheet.pdf
RES SMD 1.91K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 50A AC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4096X18 15NS 64QFP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 48LQFP datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
BOX ABS BLK/CLR 3.16"L X 5.47"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf