API Delevan 0603-22NJ
0603-22NJ picture photo
Mfg. Part Number
0603-22NJ
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 700MA 190 MOHM
Datasheet Download
0603-22NJ.pdf
Availability of 0603-22NJ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
0603-22NJ Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603-22NJ
Internal Part NumberEIS-0603-22NJ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
Series603
PackagingTape & Reel (TR)
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance22nH
Tolerance±5%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)190 mOhm Max
Q @ Freq38 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603-22NJ
Related Links0603, 0603-22NJ Datasheet, API Delevan Distributor
0603-22NJ Details Description
Related parts for 0603-22NJ
DISPENSER BOTTLE 2OZ WITH BRUSH datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 30W datasheet.pdf
RES 12.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TIMER 110VAC SPDT 5A datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf