AVX Corporation 06031A100M4T2A
06031A100M4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A100M4T2A
Brief Description
CAP CER 10PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A100M4T2A.pdf
Availability of 06031A100M4T2A
QUANTITY
06031A100M4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A100M4T2A
Internal Part NumberEIS-06031A100M4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A100M4T2A
Related Links06031A1, 06031A100M4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A100M4T2A Details Description
Related parts for 06031A100M4T2A
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FERRITE CHIP 600 OHM 200MA 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V 10% BX 1825 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 8" 9S FIN datasheet.pdf