AVX Corporation 06031A120K4T2A
06031A120K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A120K4T2A
Brief Description
CAP CER 12PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A120K4T2A.pdf
Availability of 06031A120K4T2A
QUANTITY
06031A120K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A120K4T2A
Internal Part NumberEIS-06031A120K4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance12pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A120K4T2A
Related Links06031A1, 06031A120K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A120K4T2A Details Description
Related parts for 06031A120K4T2A
XFRMR TOROIDAL 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 183MHZ 86TSOP datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 1KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES 77.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
KS CLEAN&FINSH DISC 4-1/2" A FIN datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
MODULE BLANK 10BAG GREY datasheet.pdf
CAP FILM 820NF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf