AVX Corporation 06031A121F4T2A
06031A121F4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A121F4T2A
Brief Description
CAP CER 120PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A121F4T2A.pdf
Availability of 06031A121F4T2A
QUANTITY
06031A121F4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A121F4T2A
Internal Part NumberEIS-06031A121F4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A121F4T2A
Related Links06031A1, 06031A121F4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A121F4T2A Details Description
Related parts for 06031A121F4T2A
IC REG BUCK 3.3V 1A TO263-5 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 68 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 50MA TO-18 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF/NUT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf