AVX Corporation 06031A121G4T2A
06031A121G4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A121G4T2A
Brief Description
CAP CER 120PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A121G4T2A.pdf
Availability of 06031A121G4T2A
QUANTITY
06031A121G4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A121G4T2A
Internal Part NumberEIS-06031A121G4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A121G4T2A
Related Links06031A1, 06031A121G4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A121G4T2A Details Description
Related parts for 06031A121G4T2A
TERM WIRE PIN 12-10AWG PIDG YEL datasheet.pdf
ICL 5 OHM 20% 2.9A 8MM datasheet.pdf
KIT ACCESSRY FLANGE 30X50" BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 14.19K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC AMP TIA AGC OC-3/FE BARE DIE datasheet.pdf
10UF 250V 10X30MM 85C 15000H datasheet.pdf