AVX Corporation 06031A121J4T2A
06031A121J4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A121J4T2A
Brief Description
CAP CER 120PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A121J4T2A.pdf
Availability of 06031A121J4T2A
QUANTITY
06031A121J4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A121J4T2A
Internal Part NumberEIS-06031A121J4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A121J4T2A
Related Links06031A1, 06031A121J4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A121J4T2A Details Description
Related parts for 06031A121J4T2A
RES 75K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 5A DDPAK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.7KV 75A WAFER datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 80mA Backlight 32-VQFN (5x5) datasheet.pdf
SUPPORT CLAMP FOR JIB KIT datasheet.pdf
JACK .040-.050".290"L SLD MNT datasheet.pdf
BOARD BRIEFCASE ORT82G5 SERDES datasheet.pdf
TEN60 RA RECPT. ASSY datasheet.pdf
RES 40 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf