AVX Corporation 06031A220K4T2A
06031A220K4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A220K4T2A
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A220K4T2A.pdf
Availability of 06031A220K4T2A
QUANTITY
06031A220K4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A220K4T2A
Internal Part NumberEIS-06031A220K4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A220K4T2A
Related Links06031A2, 06031A220K4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A220K4T2A Details Description
Related parts for 06031A220K4T2A
IDC CABLE - MCS50K/MC50M/X datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 20W datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED .7MH 4A VERT datasheet.pdf
IC USB 2.0 ETHER CTRLR 64QFN datasheet.pdf
KIT E100 R8C3X 64LQFP 0.8MM datasheet.pdf
TRANS 2NPN 20V 0.015A MINI6 datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 45NS 32TSOP datasheet.pdf
RES SMD 234K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 10W DO213AA datasheet.pdf
CABLE ASSY FIBER OPTIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 300MW SOT23 datasheet.pdf