AVX Corporation 06031A2R2CAT4A
06031A2R2CAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06031A2R2CAT4A
Brief Description
CAP CER 2.2PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A2R2CAT4A.pdf
Availability of 06031A2R2CAT4A
QUANTITY
06031A2R2CAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A2R2CAT4A
Internal Part NumberEIS-06031A2R2CAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A2R2CAT4A
Related Links06031A2, 06031A2R2CAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A2R2CAT4A Details Description
Related parts for 06031A2R2CAT4A
IC DELAY LINE 6NS 8UMAX datasheet.pdf
KNOB BLK/MATTE.625"DIA.250"SHAFT datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS VERT .100 TIN datasheet.pdf
RES SMD 1.33 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 68QFN datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH TRANS 8-SOP datasheet.pdf
LED RED DIFF 10MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 0.33W datasheet.pdf