AVX Corporation 06031A330FAT2A
06031A330FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A330FAT2A
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A330FAT2A.pdf
Availability of 06031A330FAT2A
QUANTITY
06031A330FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A330FAT2A
Internal Part NumberEIS-06031A330FAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A330FAT2A
Related Links06031A3, 06031A330FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A330FAT2A Details Description
Related parts for 06031A330FAT2A
FUSE GLASS 300MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN SOCKET 80POS W/O STRAIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .125 SLD datasheet.pdf