AVX Corporation 06031A330GAT2A
06031A330GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A330GAT2A
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A330GAT2A.pdf
Availability of 06031A330GAT2A
QUANTITY
06031A330GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A330GAT2A
Internal Part NumberEIS-06031A330GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A330GAT2A
Related Links06031A3, 06031A330GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A330GAT2A Details Description
Related parts for 06031A330GAT2A
CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 11.4A IPAK datasheet.pdf
SWITCH DIP LOW PRO 9 POS GOLD datasheet.pdf
IC FPGA 304 I/O 400FBGA datasheet.pdf
IC REG BOOST 5V 1.5A 16SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
TOOL DIE SET M22520/5-25 datasheet.pdf
FAN 115VAC 119X38MM WR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 30A datasheet.pdf
CONN JACK 8POS INLINE SKT datasheet.pdf