AVX Corporation 06031A330JA16A
06031A330JA16A picture photo
Mfg. Part Number
06031A330JA16A
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A330JA16A.pdf
Availability of 06031A330JA16A
QUANTITY
06031A330JA16A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A330JA16A
Internal Part NumberEIS-06031A330JA16A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package192
Series-
PackagingTray - Waffle
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A330JA16A
Related Links06031A3, 06031A330JA16A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A330JA16A Details Description
Related parts for 06031A330JA16A
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CER RESONATOR 4.19MHZ SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 10.6V 600MW DO220AA datasheet.pdf
FUSE MOD 125A 700V BLADE datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 48VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC PWR MGMT E INK 48VQFN datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
8P, RAST 5 TAB HEADER, THV datasheet.pdf
PREM 3D FLMNT BLUE datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf