AVX Corporation 06031A330JAJ4A
06031A330JAJ4A picture photo
Mfg. Part Number
06031A330JAJ4A
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A330JAJ4A.pdf
Availability of 06031A330JAJ4A
QUANTITY
06031A330JAJ4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A330JAJ4A
Internal Part NumberEIS-06031A330JAJ4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A330JAJ4A
Related Links06031A3, 06031A330JAJ4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A330JAJ4A Details Description
Related parts for 06031A330JAJ4A
RES 75 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 27POS datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 4.5V 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 0.5PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V 1% BP 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf