AVX Corporation 06031A4R0B4T2A
06031A4R0B4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A4R0B4T2A
Brief Description
CAP CER 4PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A4R0B4T2A.pdf
Availability of 06031A4R0B4T2A
QUANTITY
06031A4R0B4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A4R0B4T2A
Internal Part NumberEIS-06031A4R0B4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A4R0B4T2A
Related Links06031A4, 06031A4R0B4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A4R0B4T2A Details Description
Related parts for 06031A4R0B4T2A
IDC CABLE - ASR64H/AE64G/ASR64H datasheet.pdf
CARD EDGE 24POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH SPDT 15A PNL ROLLR PLUNGR datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT363 datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 2MM TIN DUAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-18 AWG Crimp datasheet.pdf
FUSE AUTO 200A 32VAC/VDC datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
T-COUPLE K L=15CM 4M datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
INDICATOR 12MM FIXED HI ORA 220V datasheet.pdf