AVX Corporation 06031A6R0DAT4A
06031A6R0DAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06031A6R0DAT4A
Brief Description
CAP CER 6PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A6R0DAT4A.pdf
Availability of 06031A6R0DAT4A
QUANTITY
06031A6R0DAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A6R0DAT4A
Internal Part NumberEIS-06031A6R0DAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A6R0DAT4A
Related Links06031A6, 06031A6R0DAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A6R0DAT4A Details Description
Related parts for 06031A6R0DAT4A
RES 15K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SSD 88GB SCSI datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 5POS GOLD PCB datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 150MW 0503 datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 1-6" BLACK datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB datasheet.pdf
MICRO 21C P 18" WHT FLOAT datasheet.pdf