AVX Corporation 06031A820JAT4A
06031A820JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06031A820JAT4A
Brief Description
CAP CER 82PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A820JAT4A.pdf
Availability of 06031A820JAT4A
QUANTITY
06031A820JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A820JAT4A
Internal Part NumberEIS-06031A820JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A820JAT4A
Related Links06031A8, 06031A820JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A820JAT4A Details Description
Related parts for 06031A820JAT4A
IC EQUALIZER DRVR 3.2GBPS 32TQFP datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 88.7 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 60W datasheet.pdf
VARISTOR 389V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf