AVX Corporation 06031C331K4T4A
06031C331K4T4A picture photo
Mfg. Part Number
06031C331K4T4A
Brief Description
CAP CER 330PF 100V X7R 0603
Datasheet Download
06031C331K4T4A.pdf
Availability of 06031C331K4T4A
QUANTITY
06031C331K4T4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031C331K4T4A
Internal Part NumberEIS-06031C331K4T4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031C331K4T4A
Related Links06031C3, 06031C331K4T4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031C331K4T4A Details Description
Related parts for 06031C331K4T4A
DIODE GEN PURP 100V 1A MELF datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 115NS 64FBGA datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 8-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
IDC CABLE - CPC26S/AE26G/CPC26S datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 40POS VERT .155" datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL TIN 16POS datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
X4 SAS CBL - 5M KEY 2 4 - 4 6 datasheet.pdf
23" RACK MOUNTING KIT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 440MA 1.53 OHM datasheet.pdf