AVX Corporation 06031U390FAT2A
06031U390FAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06031U390FAT2A
Brief Description
CAP CER 39PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031U390FAT2A.pdf
Availability of 06031U390FAT2A
QUANTITY
06031U390FAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031U390FAT2A
Internal Part NumberEIS-06031U390FAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031U390FAT2A
Related Links06031U3, 06031U390FAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031U390FAT2A Details Description
Related parts for 06031U390FAT2A
IC DUAL HS DIFF LINE DRVR 8-DIP datasheet.pdf
IC BUFFER DRIVER ECL N-INV 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 872 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
B3730 FRONTEND FILTER datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 36MA 19 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf