AVX Corporation 06032C821KAT2A
06032C821KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06032C821KAT2A
Brief Description
CAP CER 820PF 200V X7R 0603
Datasheet Download
06032C821KAT2A.pdf
Availability of 06032C821KAT2A
QUANTITY
06032C821KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06032C821KAT2A
Internal Part NumberEIS-06032C821KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06032C821KAT2A
Related Links06032C8, 06032C821KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06032C821KAT2A Details Description
Related parts for 06032C821KAT2A
IC REG LDO ADJ 0.15A 14SO datasheet.pdf
FUSE GLASS 100MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.316 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
TUBING SPIRAL WRAP NATURAL 25' datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MICRO 37C P 18" WHT NI datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf