AVX Corporation 06032U0R3BAT2A
06032U0R3BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06032U0R3BAT2A
Brief Description
CAP CER 0.30PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
06032U0R3BAT2A.pdf
Availability of 06032U0R3BAT2A
QUANTITY
06032U0R3BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06032U0R3BAT2A
Internal Part NumberEIS-06032U0R3BAT2A
FamilyCeramic Capacitors
SeriesU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.30pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
FeaturesUltra-Low ESR
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06032U0R3BAT2A
Related Links06032U0, 06032U0R3BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06032U0R3BAT2A Details Description
Related parts for 06032U0R3BAT2A
CAP FILM 3300PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
IC BUS BUFF TRI-ST DL US8 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122PS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 266MHZ 620BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 10K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 44.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 15V 3.3A datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf