AVX Corporation 06032U2R2BAT2A
06032U2R2BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06032U2R2BAT2A
Brief Description
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
06032U2R2BAT2A.pdf
Availability of 06032U2R2BAT2A
QUANTITY
06032U2R2BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06032U2R2BAT2A
Internal Part NumberEIS-06032U2R2BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06032U2R2BAT2A
Related Links06032U2, 06032U2R2BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06032U2R2BAT2A Details Description
Related parts for 06032U2R2BAT2A
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC DUAL EIA-232 DRVR/RCVR 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 330PF 500V X7R 1808 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 590K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
BRISTLE BRUSH 8" 120 W/FLANGE datasheet.pdf
SMT D-SUB STRT 25P F datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf