AVX Corporation 06032U2R4BAT2A
06032U2R4BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06032U2R4BAT2A
Brief Description
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
06032U2R4BAT2A.pdf
Availability of 06032U2R4BAT2A
QUANTITY
06032U2R4BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06032U2R4BAT2A
Internal Part NumberEIS-06032U2R4BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06032U2R4BAT2A
Related Links06032U2, 06032U2R4BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06032U2R4BAT2A Details Description
Related parts for 06032U2R4BAT2A
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20-SSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.125W SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1.25W DO213AB datasheet.pdf
CAP MICA 0.075UF 5% 100V RADIAL datasheet.pdf
PANDRIVE NEMA17 24V 0.36NM TMCL datasheet.pdf