AVX Corporation 06032U3R0CAT2A
06032U3R0CAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06032U3R0CAT2A
Brief Description
CAP CER 3PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
06032U3R0CAT2A.pdf
Availability of 06032U3R0CAT2A
QUANTITY
06032U3R0CAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06032U3R0CAT2A
Internal Part NumberEIS-06032U3R0CAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06032U3R0CAT2A
Related Links06032U3, 06032U3R0CAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06032U3R0CAT2A Details Description
Related parts for 06032U3R0CAT2A
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS 30-22AWG SLD CUP datasheet.pdf
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 75NH 50MA 3.8 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER BRD/BRD .5MM 30POS datasheet.pdf
OSC XO 32.768MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf