AVX Corporation 06032U4R5BAT2A
06032U4R5BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06032U4R5BAT2A
Brief Description
CAP CER 4.5PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
06032U4R5BAT2A.pdf
Availability of 06032U4R5BAT2A
QUANTITY
06032U4R5BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06032U4R5BAT2A
Internal Part NumberEIS-06032U4R5BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package8,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.5pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06032U4R5BAT2A
Related Links06032U4, 06032U4R5BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06032U4R5BAT2A Details Description
Related parts for 06032U4R5BAT2A
SPEAKER Z=24OHM SS PORT ON EDGE datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 28-SSOP datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TVSOP datasheet.pdf
TRIAC 600V 1A SC73 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2.5KV X7R 1812 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
HDM PRESSFIT DC STACKING MODULE datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf