AVX Corporation 06032U6R2CAT2A
06032U6R2CAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06032U6R2CAT2A
Brief Description
CAP CER 6.2PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
06032U6R2CAT2A.pdf
Availability of 06032U6R2CAT2A
QUANTITY
06032U6R2CAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06032U6R2CAT2A
Internal Part NumberEIS-06032U6R2CAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06032U6R2CAT2A
Related Links06032U6, 06032U6R2CAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06032U6R2CAT2A Details Description
Related parts for 06032U6R2CAT2A
TRANS NPN 25V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES 324 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 260A POWRBLOK datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V P2H 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA SOD323 datasheet.pdf
IC ADC 10BIT SRL 500KSPS 28TQFN datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
D SUB MA 3W3_WO ACCESSORY_ NON M datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 196 CLBs, 6000 Gates, 83MHz, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf