AVX Corporation 06032U9R1CAT2A
06032U9R1CAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06032U9R1CAT2A
Brief Description
CAP CER 9.1PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
06032U9R1CAT2A.pdf
Availability of 06032U9R1CAT2A
QUANTITY
06032U9R1CAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06032U9R1CAT2A
Internal Part NumberEIS-06032U9R1CAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06032U9R1CAT2A
Related Links06032U9, 06032U9R1CAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06032U9R1CAT2A Details Description
Related parts for 06032U9R1CAT2A
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC PCI-PCI BRIDGE 32BIT 144BGA datasheet.pdf
TVS DIODE 240VWM 387VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 101K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 250V datasheet.pdf
CBL RIBN 10COND CLEAR 50' datasheet.pdf
DIODE STD REC 80A DO-5 datasheet.pdf