AVX Corporation 06033A100M4T2A
06033A100M4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A100M4T2A
Brief Description
CAP CER 10PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A100M4T2A.pdf
Availability of 06033A100M4T2A
QUANTITY
06033A100M4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A100M4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A100M4T2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A100M4T2A
Related Links06033A1, 06033A100M4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A100M4T2A Details Description
Related parts for 06033A100M4T2A
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 110V datasheet.pdf
CONN RING TONG 2AWG 90DEG 10MM datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CUT & POLISH FLAP BRUSH 5A MED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 130PF 3.5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
SP CAP, HX SERIES, 16VDC, 15UF datasheet.pdf