AVX Corporation 06033A121KAT4A
06033A121KAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06033A121KAT4A
Brief Description
CAP CER 120PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A121KAT4A.pdf
Availability of 06033A121KAT4A
QUANTITY
06033A121KAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A121KAT4A
Internal Part NumberEIS-06033A121KAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A121KAT4A
Related Links06033A1, 06033A121KAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A121KAT4A Details Description
Related parts for 06033A121KAT4A
CONN HEADER 12POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 WW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CARD GUIDE ANTISTAT 8.5X.078 BLK datasheet.pdf
CONN SC DUPLEX H TYPE 2MM datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 22AWG GRY datasheet.pdf
DIODE ZENER 11.7V 500MW DO213AA datasheet.pdf
CABLE ASSY HI SPEED 51POS 100CM datasheet.pdf