AVX Corporation 06033A181JAT4A
06033A181JAT4A picture photo
Mfg. Part Number
06033A181JAT4A
Brief Description
CAP CER 180PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A181JAT4A.pdf
Availability of 06033A181JAT4A
QUANTITY
06033A181JAT4A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A181JAT4A
Internal Part NumberEIS-06033A181JAT4A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A181JAT4A
Related Links06033A1, 06033A181JAT4A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A181JAT4A Details Description
Related parts for 06033A181JAT4A
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 25W datasheet.pdf