AVX Corporation 06033A1R0D4T2A
06033A1R0D4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A1R0D4T2A
Brief Description
CAP CER 1PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A1R0D4T2A.pdf
Availability of 06033A1R0D4T2A
QUANTITY
06033A1R0D4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A1R0D4T2A
Internal Part NumberEIS-06033A1R0D4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A1R0D4T2A
Related Links06033A1, 06033A1R0D4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A1R0D4T2A Details Description
Related parts for 06033A1R0D4T2A
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
TAPE ROHS AISLE MARKING 54' ROLL datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
LED BASED BIPIN T5 626NM 28V WHT datasheet.pdf
CONN HOUSING XMA 5POS BLUE datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 26MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 187MA 1.35 OHM datasheet.pdf
OSC TCXO 40.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf