AVX Corporation 06033A220CAT2A
06033A220CAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A220CAT2A
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A220CAT2A.pdf
Availability of 06033A220CAT2A
QUANTITY
06033A220CAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A220CAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A220CAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A220CAT2A
Related Links06033A2, 06033A220CAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A220CAT2A Details Description
Related parts for 06033A220CAT2A
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44TQFP datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
TERM RING VYL 4AWG 3/8 datasheet.pdf
RES SMD 23.7KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 20.3 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
23+23 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 1/4W 0805 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf